Jak na zaplacení daně z nemovitosti

Kam uhradit daň naleznete na portálu finanční správy. Nezapomeňte na správnou identifikaci platby, tedy předčíslím identifikovat správnou daňovou povinnost a rodným číslem či identifikačním číslem určit plátce daně.

POZOR! Neznalost neomlouvá a i v případě úhrady v termínu se špatnou identifikací platby – finanční úřad následně vyměřuje pokuty.

Přiznání k dani z nemovitých věcí můžete „jednoduše“ vyplnit elektronicky prostřednictvím aplikace EPO na portálu mojedane.cz. Vyplněný tiskopis můžete odeslat příslušnému finančnímu úřadu prostřednictvím datové schránky nebo s využitím uznávaného elektronického podpisu. Pokud nic z toho nemáte, je možné vyplněný tiskopis daňového přiznání jednoduše převést do formátu PDF, vytisknout ho a doručit osobně nebo poštou na finanční úřad.

Daň z nemovitosti do částky pět tisíc korun se platí naráz, a to nejpozději do 31. května 2022. Pokud je částka vyšší než pět tisíc korun, je potřeba do tohoto termínu zaplatit první splátku. Nejzazší termín pro úhradu druhé splátky daně je 30. listopad 2022.

Jaroslav Nováček
Jaroslav Nováček žije na Praze 8 se svou přítelkyní Katkou a francouzským buldočkem Huginou, má dvě dcery - Kačku a Natálku. Jeho profese je realitní makléř s více než 16 lety praxe, investor do nemovitostí a leader v síťovém marketingu. Je vášnivým propagátorem svobodného podnikání. Více o něm najdete zde.
Komentáře